מה יכלול שכר טרחה של עורך דין מקרקעין 

כשמדברים על מכירת דירה או כל נכסי מקרקעין אחרים עולה גם שאלת עורך דין מקרקעין, מעבר לעלות הנגזרת משווי הנכס מה יהיה הסכם שכר טרחה עורך דין מקרקעין? האם צריך עורך דין מכירת דירה או אולי עורך דין תמ"א 38 רק במעמד שיפוץ נכס? 

אם אתם מחפשים עורך דין מיסוי מקרקעין או עורך דין פינוי בינוי המשותף לכל זה יהיה קשור בעיקר במוניטין של נותן השירות, ניסיונו בתחום ובמקביל גם התייחסות לשווי הנכס. 

האם אתם משתייכים לקבוצת רכישה או שאתם עומדים לפני רכישת מקרקעין פרטית משלכם? עורך דין קבוצות רכישה ושכר טרחתו זו נקודה אחת, מאידך גיסא, כשאתם עומדים לפני רכישה פרטית הנה כמה דברים שחשוב לכם לדעת קודם לכן על שכר טרחה עורך דין מקרקעין. 

שכר טרחה עורך דין מקרקעין וחשיבותו בכל תהליך הקנייה או המכירה 

בין שאתם מוכרים נכס או קונים נכס, מסתמן שלא תוכלו לעשות זאת בלי לשלם שכר טרחה עורך דין מקרקעין. כדי חשיבותו של מייצג היא חשיבות מכרעת ביותר וספק אם אפשר לעבור את כל שלבי המכירה או הקנייה ללא עורך דין עם הבנה בתחום, אחד כזה שיודע לנהל משא ומתן משפטי וישתתף בכל שלב ושלב מההסכם של המכר וכלה ברישום זכויות ואחריו. 

 

זקוקים לשירותיו של עורך דין בתחום המקרקעין? ראשית וודאו כי מדובר בנותן שירות עם מומחיות בתחום, מכיר ומייצג מכירה וקנייה. כמו כן חשוב שלא תוותרו על ניסיונו במיסוי ותכנון המס המקדים – זאת כדי להפחית לכם בעלות המס ובו זמנית שלא לסבך או לעכב את התהליך נוכח אי תשלום מיסים הנדרשים. 

עורך דין מיסוי מקרקעין – אילו שירותים תקבלו במסגרת שכ"ט זה?   

כפי שהבנתם, יש לא מעט משימות שיקח על עצמו עורך דין לענייני מקרקעין מהסכם המכר, ניהול משא ומתן בבית המשפט, ניהול משא ומתן מול קונים, עבודה מול עורכי הדין האחרים, הגנה משפטית והרשימה קצרה מלהכיל.  

במסגרת פועלו, עורך דין לענייני מקרקעין ידווח לרשויות המס בגין העסקה, ינהל את חשבון הנאמנות שלכם, יבצע את כל הבדיקות המשפטיות הנדרשות לשם כך. 

כחלק מפועלו, יציין עורך הדין הערת אזהרה בלשכת רישום מקרקעין בגין הבנק למשכנתאות, זאת כדי לקבל את כפי שסוכם את כספי ההלוואה הנדרשים ובסופו של דבר יעביר את הזכויות של הממכר בצורה הנכונה ביותר, הכול תחת וחלק שכר טרחה על פי חוק.  

מה יהיה שכר הטרחה שאותו תשלמו בגין עסקת מקרקעין?

סיכום הדבר, שכר טרחה ייקבע על פי שיעור מסוים משווי הנכס בהתאם לניסיונו של בא הכוח שבחרתם. כמו כן יושפע שכר טרחה גם מסוג העסקה, המורכבות שלה ומה יהיו פרקי זמן/ טיפול הנדרשים לביצועה.  

השארת תגובה