עורך דין אגודות שיתופיות

האגודה השיתופית היא התארגנות תאגידית המאפיינת את המשק הישראלי מימיו הראשונים. על אף שרובה המכריע של הכלכלה הישראלית מבוסס שוק חופשי, קיימים בישראל ישובים וארגונים רבים המבוססים על מערכת כלכלית שיתופית ומהווים חלק מהיסוד הסוציאליסטי עליו הוקמה מדינת ישראל בראשיתה.

כדי להבטיח שהאגודה השיתופית תתנהל באופן תקני וכדי לספק מענה לכל מחלוקת או צורך משפטי לאורך כל ניהולה השוטף, חשוב שיעמוד לרשותך גורם משפטי המתמחה בחוקי האגודות השיתופיות. אנו במשרדינו, מביאים עמנו ניסיון רב שנים בתחום המשפט המסחרי והתאגידי. לאורך השנים, ייצגנו גורמים רבים מול רשם האגודות השיתופיות וסיפקנו טווח רחב של שירותים משפטיים בתחום. נשמח לסייע גם לך לקבל מענה מקיף לכל צרכיך המשפטיים.

מה זה אגודות שיתופיות?

אגודה שיתופית, או קואופרטיב בלועזית, היא תאגיד הנועד להשגת מטרה משותפת של קבוצת בני אדם ומהווה ישות משפטית משל עצמה. משמעות הדבר היא שהאגודה השיתופית נושאת בזכויות ובחבויות נפרדות מבני האדם החברים בה וכפועל יוצא מכך, רשאית להירשם כבעלים על נכסים, להיחשף לתביעות וכל הנגזר מעצם היותה ישות משפטית עצמאית.

להבדיל מתאגיד מסחרי, מטרתה העליונה של האגודה השיתופית הוא לדאוג לרווחת החברים. כל רווחי האגודה מתחלקים שווה בשווה בין חבריה. האגודה המשפטית מהווה פלטפורמה משפטית ליוזמות עסקיות שיתופיות, להקמת קהילות ואפילו להקמת מוסדות פיננסיים המבוססים על עקרונות חברתיים ושיתופיים. 

גם בהתארגנויות מסוג זה, המבוססות על שיתוף וערבות הדדית, עשויות להתגלע לא מעט מחלוקות. כדי להבטיח שהדברים ינוהלו על הצד הטוב ביותר, חשוב להסתייע בליווי וייעוץ עורך דין אגודות שיתופיות.

מהם תחומי הפעילות המרכזיים?

משרדינו מעניק לחברי אגודות שיתופיות מעטפת שירותים רחבת היקף ובהתאמה אישית גבוהה. צוות משפטי מיומן בעל בקיאות מעמיקה בתחום האגודות השיתופיות זמין לכל צורך שיעלה בכל היבטי ניהול האגודה.

ליווי בניהול השוטף

ליווי עורך דין אגודות שיתופיות יאפשר להבטיח שהאגודה מנוהלת בהתאם לחוק ולמנוע סיבוכים מיותרים בעתיד. צוות המשרד מספק ייעוץ שוטף לאורך כל תהליך ההקמה, מסייע בכינון הסכמים ומסדיר את כלל זכויות החברים בארגון, לרבות ניסוח תקנון ייעודי וייעוץ מס שוטף וצמוד בכל החלטה שתתקבל בחלוף הזמן. 

יישוב סכסוכים

עלו מחלוקות בניהול העסק? האגודה אינה מספקת שירותים חיוניים? משרדנו בעל ניסיון נרחב בהליכי גישור ויישוב סכסוכים ויסייע לכלל הצדדים להגיע לעמק השווה. 

עמידה בכל תנאי הרגולציה

בין אם האגודה עוסקת בתחום החקלאות או מחזיקה במפעלים יצרניים, אנו שומרים תמיד את האצבע על הדופק ומתעדכנים במגמות העכשוויות ביותר בתחום הרגולציה. יחד, נסייע לך להתאים את כלל הפעילות העסקית שלך לדינים החלים ולהבטיח כי המפעלים עומדים בכל התקנים הבריאותיים, התעשייתיים והסביבתיים הרלוונטיים.

למה איתנו

לאורך השנים, ליווה משרדינו מזכירויות קיבוצים, ועדי מושבים וארגונים שיתופיים מכל קצוות הקשת וסייע להם ליצור מדיניות משפטית, יציבה ובת קיימא. לפרטים נוספים על ליווי עורך דין אגודות שיתופיות, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר.

לייעוץ ופרטים נוספים, ניתן ליצור קשר עם עורך דין עופר שרם – מנהל מחלקת אגודות שיתופיות