עורך דין עמותות ומלכ"רים

המגזר השלישי בישראל מורכב משלל עמותות, מוסדות ללא כוונות רווח וחברות לתועלת הציבור הפועלות למען מגוון רחב של מטרות חברתיות. לכלל הארגונים הללו מכנה משותף אחד – הם קמו מתוך חזון לחולל שינוי חברתי חיובי ולקדם יוזמות שנועדו בסופו של יום לעצב את החיים המשותפים שלנו לאור הערכים אותם הם מקדשים. במובנים רבים, ארגונים אלו הם עמוד השדרה של החברה האזרחית. 

עם זאת, כדי לנהל מלכ"ר או עמותה באופן תקין, נדרש הרבה יותר מחזון ורצון טוב. על ארגוני המגזר השלישי חלים שלל תקנות, הגבלות ודינים המסדירים את הקמתם וניהולם. כדי להבטיח שהכול מתנהל על פי הדינים החלים במדינת ישראל ולקדם את היעדים שלך על הצד הטוב ביותר, חשוב להסתייע בשירותי עורך דין המתמחה בדיני העמותות. משרדינו מזמין אותך לקבל ייעוץ וליווי על ידי מומחים משפטיים בעלי ניסיון רב שנים בשירותים לעמותות.

מהם שירותי המחלקה?

כלל התקנות המסדירות את אופן הקמת וניהול עמותות ומלכ"רים מצוינות בחוק העמותות התש"ם-1980. החוק מעניק סמכויות לשלל גורמים במדינת ישראל מולן נדרשות עמותות להתנהל וביניהן רשם העמותות, רשויות המס הישראליות, רשם ההקדשים הציבוריים, החשב הכללי ומשרדי הממשלה הרלוונטיים לתחום הפעילות של העמותה. משרדנו מציע ליווי מקיף החולש על כל היבטי הקמת וניהול העמותה.

  • ליווי בתהליך ההקמה – כולל הקמת ועדה מסדרת ופנקס עמותה, ניסוח תקנון ומינוי כל בעלי התפקידים הנדרשים. 
  • הכנה לביקורות – בין אם נדרש לך אישור ניהול תקין או אם הארגון עומד לקראת ביקורת מטעם החשב הכללי או רשם העמיתות, עורך דין עמותות מיומן יסייע לך לצלוח את כל האתגרים על הצד הטוב ביותר.
  • יישוב סכסוכים – מול כל סכסוך, אנו השליחים הנאמנים שלך. הבקיאות הנרחבת שלנו בדיני העמותות והארגונים הציבוריים עומד לרשותך לאורך כל התהליך.
  • התנהלות מול רשויות המס – נסייע לך להבטיח כי כל הטבות המס העומדות לרשותך ימוצו עד תום.
  • אסטרטגיה ארוכת טווח – יחד, נבנה מדיניות משפטית שתשיג את כל יעדי העמותה בזה אחר זה. 

מתי תזדקקו לשירותיו של עו"ד עמותות?

ליווי עורך דין עמותות אינו נועד רק לצרכים נקודתיים. מדובר בשירות שוטף שיאפשר לך לנווט את הארגון שלך בבטחה תוך מיקוד מלא במטרה. כך, ללא סיבוכים מיותרים וכאשר הדרך ברורה ומובחנת, הארגון שלך נמצא במסלול אל מימוש החזון שבשמו היא קמה. 

על החשיבות של ליווי עורך דין

הדינים הנסובים סביב ניהול מלכ"ר הם מרובים, סבוכים ומורכבים. הידע הרב שמביא עמו עורך דין עמותות אל הארגון שלך יאפשר לך לקבל החלטות מושכלות ולצלוח אתגרים על הצד הטוב ביותר.

למה איתנו?

משרדנו עוסק במשפט מסחרי וציבורי במשך שנים רבות. הצוות המשפטי המנוסה שלנו מוביל ארגונים ציבוריים רבים בדרך אל המצוינות ומספק להם ייעוץ משפטי מהשורה הראשונה המגובה בידע רחב היריעה שנרכש בליווי תיקים רבים מספור, מורכבים כפשוטים. כדי ללמוד על מגוון השירותים הזמינים עבורך, ניתן לפנות אלינו עוד היום.

למאמרים נוספים לחצו כאן